JE MODRÁ DOBRÁ?

Často se při svých konzultacích a tvorbě designů setkáváme s určitým „odporem“ k modré barvě v interiéru. Lidé v ní často správně vnímají chlad a také to, že chlad do domova nepatří. Ale je tomu skutečně tak?

Modrá přináší chlad, který je však pro některé aktivity důležitý.

Modrá přináší chlad, který je však pro některé aktivity důležitý.

Pokud hovoříme o interiéru domova, pak skutečně platí hleslo: teplo domova. Tato energie je velmi důležitá pro vytvoření příjemného zázemí pro celou rodinu i jednotlivé členy. Je to energie, kterou si naše DNA pamatuje ještě z dob jeskynních lidí. Jeskyně poskytovala bezpečí, ochranu ze tří stran (zezadu, zleva i zprava), umožňovala výhled ven a poskytovala příjemné teplo díky velkému ohništi. V takovém prostředí se tedy cítíme bezpečně a příjemně. Tento pocit je pro nás důležitý i dnes. Proto bychom svůj domov měli realizovat tak, abychom takový pocit měli.

Image result for blue hallway corridor

Různé odstíny modré přinášejí do chodeb, předsíní a vchodů uvolněnou energii plynutí.

Jak do toho všeho tedy zapadá modrá barva? Z hlediska interiéru je několik částí prostoru, které potřebují mít tzv. energii Vody. Jedná se o prostor vstupu do interiéru (vchod) a všechny komunikační prostory – tj. prostory, kudy pouze procházíme. Sem patří všechny předsíně, chodby a schodiště. Jedním ze způsobů, jak energii Vody vytvořit a posílit je právě modrá barva. Energie Vody umožňuje volný průchod a plynutí. Tyto energie jsou pro nás velmi důležité a měly bychom je v životě podporovat, protože díky nim se v životě posouváme dál.

Image result for blue bedroom

Modrá (element Vody) přináší zklidnění a podporuje výživný a hluboký spánek. „Spí, jako když ho do vody hodí.“

Další místností, kde chlad může být vhodný je ložnice. Spánek patří také k energii Vody a proto v ložnici by tato energie měla být dostatečně silná. Modrá barva v ložnici tak může být v některých případech vhodná a bude přispívat ke kvalitnějšímu spánku (pozor však na vlastní Astrotyp a také tzv. Gua, ve kterém se ložnice nachází, ne každá ložnice modrou barvu potřebuje).

Chcete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skutečně dařit? Navrhneme a zrealizujeme interiér vašeho  domova či pracovního místa na míru vám a vašim současným potřebám. Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign

cernakinteriordesign.wordpress.com

cernakinteriordesign.webs.com

Více HAPPYWEEK 206

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: