KŮŇ V INTERIÉRU

Při práci s Feng Shui využíváme tří základních zdrojů energie – čas + člověk + prostor. Všechny tři zdroje na nás působí v každém okamžiku. Aby nám tyto energie pomáhali, musíme vědět, jak fungují a jak je udržet v rovnováze.

Kůň v interiéru

V letním období vládnou dvě velmi silné energie: Kůň a Oheň. Jsou to energie času, které ovlivňují fungování jak člověka, tak i prostoru. Aby nám čas i prostor pomáhal a dodával nám potřebné energie, musíme umět jejich energie správně sladit a harmonizovat. Jinak nás budou vyčerpávat, škodit nám a mohou nám způsobit i nepříjemné zdravotní problémy. A protože s časem ještě lidé neumí pracovat (umíme ho jen využívat), musíme svoji pozornost zaměřit na prostor, který již měnit a upravovat umíme. Proto musíme přizpůsobit prostor energiím času, aby byly ve vzájemné rovnováze. Vládce a garant měsíce Kůň nám jasně říká, co potřebuje k tomu, aby se cítil dobře a příjemně:

  • Volnost
  • Prostor

Hlavním vaším úkolem tedy je, abyste celý svůj prostor (jak doma, tak i na svém pracovišti) co nejvíce zprůchodnili. Nic nesmí stát v cestě, o nic nesmíte zakopávat, nic nesmí průchod místností ztěžovat a komplikovat. Dále musíte prostor co nejvíce otevřít. Je velmi důležité často a dlouze větrat. Čas odčasu můžete vytvořit na krátkou dobu i průvan. Je to energie větru, tedy elementu Dřeva a tuto energii má Kůň rád. Kromě otevřených oken byste měli nechávat otevřené i dveře do různých místností, abyste měli pocit maximální otevřenosti a volnosti.

Velikost prostoru můžete zvětšit také správným použitím zrcadel. Můžete na zdi také pověsit obrazy s tématem otevřené krajiny, což také opticky zvětšuje prostor. Nezapomeňte také propojit vnější energie (exteriéru) s interiérem. K dekoracím co nejvíce využívejte květiny a rostliny, které právě v přírodě rostou a kvetou.

Chcete vytvořit energii bytu, domu či pracovního prostředí, která vám posílí to správné prostředí pro váš život či práci? Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign

cernakinteriordesign.webs.com

Zdroj: HAPPYWEEK 173 – ke čtení a stažení ZDARMA ZDE

Uložit

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: