MÁTE SPRÁVNĚ NASTAVENÝ INTERIÉR?

Vše v přírodě a tedy i ve vašich životech se řídí danými zákony a principy. Stejně tak i váš interiér a jeho řešení je dáno určitými pravidly. Pokud tato pravidla budete dodržovat, bude váš interiér přispívat k vyšší kvalitě vašeho života. Nebudete-li se však pravidly řídit, bude následovat nějaký „karambol“ (stejně jako při porušení jakýchkoliv pravidel v životě).

Metoda Pěti zvířat v interiéru

Metoda Pěti zvířat v interiéru – viz AD

Mezi základní pravidla řešení interiéru patří tzv. zásady rozmístění sezení a nábytku v místnosti. Tato pravidla vytváří systém, který sen např. ve Feng Shui nazývá Pět zvířat. Tento systém přesně určuje, co a kde má být umístěno, v jakých proporcích a vzdálenostech. První zásadou je, že za sezením (sedačkou) má být stěna. Ta vám tak kryje záda a je podpořen váš pocit bezpečí, který je pro interiér velmi důležitý. Pokud umístíte takto vaši sedačku (tedy zády ke stěně), pak byste měli po levé ruce mít vyšší dekoraci. To může být např. stojací lampa, vyšší rostlina, knihovna apod. Po pravé straně by mělo být naopak něco nižšího, méně výrazného. Může to být malý stoleček s malou lampičkou, svícnem či jinou dekorací. Může to být nízká komoda apod. Před sedačkou by pak měl být otevřený výhled. Ideálně tedy velké okno, abyste se mohli kochat krásou krajiny či jiné scenérie, do které je váš dům (a tedy i váš život) umístěn. I z tohoto důvodu je velmi důležité, kde se váš dům nachází – v jaké krajině, čtvrti apod. Proto si místo svého bydliště vybírejte opravdu pečlivě. Nesmíte zapomenout, že exteriér vašeho domu také vstupuje (díky výhledům) do vašeho interiéru a silně ovlivňuje kvalitu vašeho života. Navíc výhled, který máte před sebou (když sedíte) má velký vliv na vaši budoucnost. Je-li to výhled krásný, široký, do dálky, pak máte před sebou slibnou a velkou budoucnost.

Dalším velmi důležitým pravidlem při umístění sezení v místnosti je, že musíte dobře vidět na vchod do místnosti. Měli byste tedy mít vstupní dveře ideálně ve svém očním rozhraní, tj. vidíte na ně, aniž byste museli hýbat hlavou. Rozhodně nesmí být vstup do místnosti za vaší hlavou.

Možná se vám to zdá podivné, ale kvalita řešení vašeho domova či pracovního místa, má velmi silný a dlouhodobý vliv na váš život, jeho kvalitu, na vaše zdraví atd. Proto opravdu není jedno, kde bydlíte, jak máte řešený interiér, jak máte rozložený nábytek, jaké barvy používáte apod. To vše se promítá každý den do kvality vašeho života.

Více o nastavení kvality života na našem blogu: www.akademiestesti.wordpress.com

Reklamy

komentáře 2

  1. […] Zdroj – více zde: MÁTE SPRÁVNĚ NASTAVENÝ INTERIÉR? […]

  2. […] Zdroj – více zde: MÁTE SPRÁVNĚ NASTAVENÝ INTERIÉR? […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: