PROČ JE DŘEVO V KOUPELNĚ SPRÁVNĚ?

Budeme-li hovořit o koupelně trošku obecně (tj. bez ohledu na konkrétního uživatele a typ bytu či domu), pak platí, že v této místnosti převažuje tzv. element Vody. Tato energie je velmi pasivní a způsobuje celkové klesání energie (jakoby odtéká). Tím způsobuje celkový úbytek energie z daného domu či bytu.

Klesání energie je negativní, protože vám snižuje množství energie pro váš život. Toto znali budovatelé jak velkých sídel a tak i malých „chatiček“. Koupelna (ale také WC) byly často umístěna mimo hlavní obytné prostory. Nicméně pohodlí naší doby vítězí nad vším (i nad tím, co je pro nás dobré) a koupelny i WC se staly nedílnou součástí našich domovů. Bohužel si tím do svého života dáváme energii, kterou bychom raději měli dát od sebe co nejdál. Ale i s tímto negativním faktorem se dá pracovat.

dřevěná koupelna

dřevěná koupelna

Energie elementu Voda je klesající. Abyste toto klesání (a odtékání) energie minimalizovali, je nutné vytvořit v koupelně energii, která stoupá vzhůru. Toho dosáhnete zakomponováním energie elementu Dřeva a Ohně. Dřevo je v tomto případě více harmonické ve vztahu k Vodě (element Dřeva následuje po elementu Vody a proto nejsou v konfliktu – nejdou proti sobě). Z tohoto důvodu je dřevo (jako materiál) velmi vhodný pro interiér koupelny. Přirozeně vyrovnává klesající energii Vody. Oslabuje její negativní působení a navíc nepřináší do koupelný žádný konflikt (naopak energie Ohně již konflikt vytváří).

Pokud tedy pro řešení interiéru vaší koupelny zvolíte přírodní dřevo (jak ve formě nábytku, doplňků či obkladů na stěně, rostlin apod.), harmonicky vytvoříte příjemnou rovnováhu. Navíc energie Dřeva podporuje zdraví, takže takto řešená koupelna nebude jen „očistou těla“, ale bude podporovat i jeho zdravý rozvoj.

Sledujte nás na facebook.com/cernakinteriordesign

Máte zájem o Feng Shui analýzu svého bytu, domu či pracovního prostředí? Kontaktujte nás:

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: