KULATÁ JÍDELNA

Pokud pracujete s prostorem – exteriérem, domem, interiérem – musíte vědět jak působí různé tvary, barvy, materiály. Musíte ale také znát různé souvislosti. Prostor, vybavení, nábytek či dekorace nepůsobí ve vakuu, ale dohromady se vším ostatním, co v daném prostoru je.

To však také musíte propojit s aktivitou, kterou v daném prostoru chcete dělat. I tato aktivita má svoji energii a bude tak působit se vším v prostu dohromady. A co je hlavní: bude působit na vás, na váš život. Jednou z nejdůležitějších místností domu či bytu je jídelna. Proč právě jídelna? Jídlo je jednou ze dvou základních tzv. „postnatálních“ energií, které potřebujeme pro svůj život (strava a vzduch-prostředí). Energie jídelny tak silně ovlivňuje energii jídla, které zde konzumujete. Základní energií jídla je element Země. Tu v prostoru podpoříte vším, co je velmi bytelné, stabilní, těžké. Dále pak barvami v celé zemité škále od světle žluté až po temně hnědou. Zemi také podpoříte čtvercovými tvary a vším, co je vyrobeno z hlíny – keramika, porcelán – nebo umístěním oblých kamenů do prostoru. Země miluje teplo, takže by prostor měl být doplněn dekoracemi s energií Ohně (např. červené svíčky apod.). Toto by měli znát všichni poradci Feng Shui. Co ale možná již ne všichni vědí je důležitý fakt: člověk prožívá štěstí pouze v případě, kdy u něj v životě dojde k propojení energie Země a Nebes. A právě tohoto propojení můžete krásně dosáhnout v jídelně.

kulatá jídelna

Její zemité energie můžete propojit s Nebesy tím, že vložíte energii Nebes do tohoto prostoru. A energii Nebes (kromě jiného) vytvoříte kulatým tvarem. Proto je kulatý jídelní stůl opravdu nejlepší pro jídelnu. Dochází tím k přirozenému a krásnému propojení energie Země (jídlo servírované na stůl) a Nebes (kulatý tvar stolu). Pokud ještě navíc máte prostírání ve tvaru čtverce (Země) a kulaté bílé talíře (kulatý = Nebesa, bílá = Nebesa), pak je propojení Země a Nebes téměř dokonalé. Když v takovéto jídelně jíte, jste automaticky v propojení Země a Nebes. A to je ta nejlepší energie pro člověka vůbec.

Zdroj: HAPPYWEEK 158 – ke stažení ZDARMA ZDE

158

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: