JAK SI VYTVOŘIT INTERIÉR, VE KTERÉM SE CÍTÍTE KRÁSNĚ?

Kdy je toho málo a kdy dost? Asi není žádné striktní a jasné pravidlo, které by vám jasně ukázalo, je-li váš interiér již „přeplácaný“, nebo naopak nezabydlený.

Jedno je ale jisté. Prostor, který působí více vybaveně, uzavřeně, vytváří větší pocit bezpečí a pokud jsou energie dobře nastavené, podporuje i sílu domova. Naopak prázdný interiér, velmi jednoduše vybavený (až minimalistický) působí moc otevřeně a studeně (zde energii domova neucítíte). I zde platí souhra energií Jin a Jang. Jin chce uzavřenost a stabilitu, Jang naopak otevřenost, prostor a volnost. Jin a Jang nejdou proti sobě, ale mají se doplňovat. Je proto umění každého architekta či designera najít ten správný poměr Jinu a Jangu v interiéru (stejně, jako skvělý kuchař zná umění poměrů ingrediencí ve svých pochoutkách a průměrný kuchař o nich nemá ani tušení).

zaplněný interiér

Máte raději zaplněný interiér, nebo volný prostor?

Namíchat správný „koktejl“ energií interiéru je opravdu umění. Musíte znát působení všech energií, barev, materiálů, tvarů. Musíte vědět, do jaké míry prostor uzavřít či otevřít. A při tom všem se musíte řídit dvěma základními informacemi: pro koho prostor vytváříte a jakou funkci má prostor pro daného člověka vykonávat. Bez těchto dvou informací nejste schopni udělat nic – stejně jako mistr kuchař musí vědět, pro koho vaří (ne každému chutná to stejné).

Chcete-li se v prostoru cítit bezpečně, mít pocit jistoty a zázemí, zažívat teplo domova, pak musí být interiér spíše uzavřený a dobře vybavený nábytkem a doplňky. Pokud chcete vnímat volnost a aktivní energii, nechte prostor otevřený a „nezaplácejte“ ho přemírou nábytku a různých kusů dekorací.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: