KUCHYŇ – NEJDŮLEŽITĚJŠÍ MÍSTO DOMOVA

Češi milují kuchyň. V naprosté většina českých (moravských i slezských 🙂 ) domácnostech se většina života odehrává v kuchyni. Feng Shui řadí kuchyň mezi nejdůležitější místa v interiéru (patří sem i ložnice a vchod). My v Česku jsme toho jasným důkazem.

Důležitost kuchyně je hlavně v tom, že zde připravujeme jídlo, tedy jeden ze dvou nejdůležitějších zdrojů naší energie (kromě jídla je to ještě vzduch/prostředí). Ale protože většina z nás využívá kuchyň i ke společenským aktivitám (schází se tu celá rodina, zveme sem návštěvy, jíme tady apod.) je toto místo opravdu důležitým zdrojem naší energie. Proto byste měli svoji kuchyň mít opravdu nastavenou co nejlépe.

Prvním kritériem správného nastavení energie v kuchyni je styl vašeho vaření a jídla, které nejčastěji konzumujete. Dnes již není tajemstvím, že do jídla vstupuje i energie, která je spojená s jeho přípravou:

  • Energie kuchaře – jeho osobní energie, ale také např. nálada, se kterou jídlo připravuje
  • Energie interiéru – barva, materiál, tvary, nábytek apod.
  • Energie nádobí
  • Energie nástrojů, které se pro přípravu jídla používají
kuchyň - musí odpovídat stylu vašeho vaření

kuchyň – musí odpovídat stylu vašeho vaření

Platí zde ještě jistá „technická“ pravidla:

  • Sporák a trouba nesmí být vedle či naproti dřezu a lednici/mrazáku
  • Kuchař by při vaření neměl stát zády do prostoru – např. je-li kuchyně spojena s jídelnou či obývacím pokojem, pak by neměl stát zády k těmto prostorům

Při řešení vaší kuchyně musíte tedy vycházet z toho, jaké jídlo zde chcete převážně připravovat. Jedná-li se o typickou českou kuchyni, pak by měla převládat v kuchyni energie Země. Jste-li např. vegetariáni, pak hlavní energií musí být element Dřeva apod. Čím silnější energii v kuchyni vytvoříte, tím více ji přidáte i do připraveného jídla a o to více energie pak získáte vy sami při jeho konzumaci. A život je jen o energii. Bez ní život neexistuje. Proto musíte být velmi opatrní na to, abyste dostávali co nejkvalitnější energii a v co největším množství. Úroveň vaší energie (kvalita i kvantita) určuje kvalitu vašeho života, zdraví, ale i jeho délku.

Pro inspiraci se zde můžete podívat na několik typů řešení kuchyně – OBRÁZKY ZDE

Více inspirací získejte si stáhněte zdarma náš HAPPYWEEK – KE STAŽENÍ ZDARMA ZDE

HAPPYWEEK 153

Reklamy

Jeden komentář

  1. Já se teda při organizace kuchyně řídila spíš praktičností, chtěla jsem mít v kuchyni vše po ruce, základem byl pro mě tento text: http://www.gorenje.cz/zakaznicky-servis/rady-odborniku/jak-zaridit-kuchyn
    Nicméně článek je velmi zajímavý a stojí k zamyšlení 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: