INTERIÉR DESIGN V LEDNU 2016

Pravidelní čtenáři našeho blogu již dobře vědí, že prostředí, ve kterém žijí či pracují, má klíčový vliv na jejich život, výkon a úspěch. Ne nadarmo se většina úspěšných lidí uchyluje v období své práce či důležité činnosti do prostředí, které jim v jejich práci pomáhá. Vznikly tak celé oblasti silných energií, které podporují celé obory: Silicon Valley v Kalifornii pro obor nových technologií, Hollywood pro filmový průmysl, Wall Street pro finanční odvětví, pražská Pařížská ulice pro luxusní zboží apod. Umělci pro svoji tvůrčí práci vyhledávají takové prostředí, které jim dává energii k jejich tvorbě. Např. slavní Rollling Stones si pořídili zámeček ve Francii, aby zde vytvořili jedno ze svých nejslavnějších alb za svoji kariéru, umělci začátku 20. století se stěhovali do Paříže, která byla symbolem moderního umění té doby, moderní společnosti jak např. Apple a Google věnují svým sídlům a pracovnímu prostředí velkou pozornost apod. V dřívějších dobách bylo např. Feng Shui povoleno jen na císařském sídle pro panovníka, protože dobře věděl, jakou sílu a moc má a proto Feng Shui nechtěl zpřístupnit lidu. Chcete-li v životě dosáhnout svého úspěchu a štěstí, je správné prostředí, ve kterém žijete, důležitou podmínkou takového úspěchu. Čím více energie získáte od svého domova, tím méně úsilí pak musíte věnovat své činnosti. Není umění se na vše v životě nadřít, ale naopak získávat vše s co nejmenším úsilím. Stačí vytvořit to správné prostředí, ve kterém se bude dařit těm činnostem, které chcete ve svém životě vykonávat. Díky znalostem Feng Shui navíc víte, že vše životní prostředí je kromě energií místa také ovlivňováno energií času. Energie místa se tak mění podle působení různých energií časových cyklů. Jinak se doma cítíte ráno, jinak večer, jinak v létě a jinak na podzim apod.

warmth and Earth element in interior

element Země a pocit tepla v interiéru

 

Nyní se nacházíte v tzv. mezidobí Země. Proto svůj domov a interiér musíte těmto energiím přizpůsobit, abyste kombinaci energií místa a času využili co nejlépe. První, co musíte udělat je odstranit veškeré vánoční a zimní výzdoby. Podle tradice by to mělo být nejpozději s příchodem svátku Tří králů, tj. 6. ledna. Po tomto svátku již musí interiér zcela odpovídat energiím Země. Tato energie vyžaduje převážně stabilitu, jistotu a pocit zázemí. Ujistěte se tedy, že vše ve vašem interiéru je pevné a stabilní. Pokud máte např. „rozvrzané“ židle, či „rozklížený“ stůl, pak je třeba to napravit. Barvy musí být laděny do zemitých odstínů: tj. ubrusy, povlečení, záclony, dekorační polštáře apod. Z dekorací musí převažovat keramické předměty, kamínky a porcelán (vše, co je vyrobeno z hlíny a kamene). Země miluje teplo, takže i v lednu využívejte svíček, vonných tyčinek, aroma lamp (nejlépe vůně vanilky) atd. Pár doplňků by mělo podpořit element Ohně, tj. v červených odstínech. Země má také ráda vše měkké, takže na svoji sedačku si dejte několik polštářů, měkké deky atd. Zemi též podpoříte různými mísami s ovocem, ořechy a sušenkami (vánoční cukroví by již mělo být pryč).

Ze svého interiéru musíte mít pocit tepla domova, pevného zázemí a stability. To je hlavní úkol, který má interiér plnit v průběhu ledna.

Zdroj – HAPPYWEEK 151 – ke stažení ZDARMA ZDE

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: