PROČ KOUKÁTE DO ZDI?

Moderní interiérový design často úplně opomíjí základní funkce a často i přednosti daného prostoru. A tak jsme svědky řešení, nad kterými může rozum stát. Hodně domů a bytů je nyní tovřena tak, že jedna, či více stěn je řešena velkým průhledem do exteriéru. Kvalita exteriéru tak silně ovlivňuje kvalitu interiéru – energie toho, na co se koukáte venku vás ovlivňuje stejně, jako to, co máte ve svém interiéru. Pokud je tedy exteriér krásný, máte zajímavé výhledy ven, je kvalita takové nemovitosti větší, než kvalita s malým či ošklivým výhledem.

Když už tedy daná nemovitost má krásný a kvalitní výhled, pak s touto velkou přidanou hodnotou musí pracovat i architekt, který řeší interiéry. Ideální tedy je, když si uvnitř domu či bytu můžete exteriér užít a vychutnat (jinak ztrácí svoji hodnotu). Proto není vůbec vhodné řešit interiér tak, aby z hlavního sezení nebylo možné exteriéry vidět. Když otočíte sedací soupravu tak, že ke krásnému exteriéru sedíte zády a koukáte do zdi – viz obrázek pak se o to krásné a hodnoté ochuzujete.

Navíc toto (možná pro někoho na první pohled krásné) řešení pomíjí další důležité pravidlo interiéru: sedět máme zády ke zdi a ne do prostoru. Neznalost tohoto důležitého pravidla vede až ke zdravotním problémům majitelů takového domu či bytu. Člověk pro svůj odpočinek a relaxaci musí cítit nejprve pocit bezpečí a nesmí vnímat žádné ohrožení. To ale není možné, pokud máte „odkrytá“ záda a „hrozí“ vám ze zadu stálé nebezpečí. To vede k tomu, že váš mozek stále aktivně monitoruje celý prostor a tím si nemůžete dobře odpočinout. Nechci zde rozebírat, jaké nepříznivé vlivy to má na vaši psychiku, tělesné orgány či např. peníze a bohatství.

Mějte na paměti, že pokud máte krásný výhled ze svého bytu, pak celý interiér musí být koncipován tak, abyste si tento výhled co nejvíce užívali. A nezapomeňte sedět zády ke zdi 🙂

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: