SEDAČKA

Sedací souprava je velmi důležitou součástí interiéru. Obvykle se nachází v obývacím pokoji. Jak již víte, každá místnost musí mít předem jasně stanovenou funkci. Musíte proto přesně vědět, k čemu vám má sloužit. Proto si musíte stanovit, jestli váš obývací pokoj slouží k relaxaci a odpočinku, nebo ke společenským aktivitám, nebo k posezení celé rodiny apod. Této funkci pak musí odpovídat i sedací souprava.

Umístění sedací soupravy je také velmi důležité. Musí být umístěna tak, abyste za svými zády měli pevnou zeď (tedy ne pod oknem nebo ve volném prostoru). Dále z ní musíte vidět na vchod do obývacího pokoje (nejlépe tak, abyste vchod měli ve svém zorném poli, aniž byste museli otáčet hlavou). Tato dvě pravidla tak přesně určují místo pro sedací soupravu.

Dále pak musíte jasně rozhodnout, k čemu bude sedačka převážně sloužit. Pokud na ni chcete jen sedět, povídat si s přáteli či členy rodiny a popřípadě i konzumovat občerstvení či nápoje, musí tomu typ sedačky odpovídat. Zde je lepší, pokud sedačka není příliš hluboká a měkká. Nesmí být také příliš nízká, abyste při sezení neměli kolena „pod bradou“.

Pokud si zvolíte spíše „válecí“ sedačku, pak by měla být poměrně hluboká a měkká, ideálně s několika různými polštáři, abyste si na ní mohli vytvořit příjemné hnízdečko.

Když si sedačku vybíráte, jděte do obchodu a vyzkoušejte si ji podle toho, co od ní očekáváte. Důležitější než její vzhled je to, aby jste se na ní cítili příjemně.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: