POSTEL

Výběr toho správného nábytku je čím dál tím složitější. Nabídka různých nábytkových firem, obchodů či ateliérů je opravdu velmi široká. Do toho se ještě přidávají různá „spánková“ studia apod.

Výběr správné místnosti pro spánek, správná postel a její umístění v ložnici jsou klíčové faktory pro kvalitní a zdravý spánek. Jak víte, spánek je důležitý pro zdravou regeneraci organismu, pro energetickou přípravu na další den. Pokud váš spánek není kvalitní, vyčerpává se tak vaše energie, organismu se oslabuje, je náchylný k únavě, nemocem a dlouhodobě pak i zkracuje váš život.

Ke spánku potřebujete hlavně tyto podmínky: bezpečí, stabilitu a volný prostor. Těmto třem podmínkám musí odpovídat jak ložnice, tak i postel. Proto musí postel hlavně poskytovat pocit bezpečí. Musíte v ní mít pocit ochrany. Tato ochrana musí být hlavně za hlavou. Proto je důležité, abyste si vybrali postel s pevnou a vysokou pelestí za hlavou. Měla by být celistvá, tj. bez nějakých průřezů apod. Měla by také být dostatečně vysoká. Pokud rádi v posteli čtete, pak musíte také brát v úvahu to, aby se vám v posteli dobře sedělo a mohli jste se pohodlně opřít.

Vhodná je také pelest u nohou. Ta již není tak vysoká a i přesto dodává příjemný pocit ochrany. Pozor však na to, že pelesti omezují volný pohyb v posteli. Proto rozměr postele musí být takový, abyste se v žádné poloze pelestí nedotýkaly. To se týká hlavně vysokých mužů.

Dále by postel měla být vyrobena ze stabilního materiálu. Nesmí se hýbat při každém vašem pohybu. Nesmí ani vyrzat či vydávat jiné zvuky. To vše narušuje klidný spánek a snižuje jeho kvalitu.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: