JÍDELNÍ ŽIDLE

V minulém článku jsme si jasně popsali, jak má vypadat jídelní stůl. Věřím, že jste důležitost jídelního stolu již pochopili a že mu věnujete patřičnou pozornost. K jídelnímu stolu patří také židle.

Proč jsou i židle tak důležité? Strava – potraviny patří k tzv. elementu Země. Je to energie, která dává člověku do života jistotu, stabilitu, výživu. Kvalita tohoto elementu je proto velmi důležitá. Země však nesouvisí jen s potravinami. Je také základním „kamenem“ lidského těla. Nemáte-li proto dostatek kvalitního elementu Země, trpí tím vaše „schránka“.

Ale ani u těla Země nekončí. Světe div se, energie elementu Země je spojena také se sezením. Když sedíte, tak posilujete energii právě tohoto elementu. No a od sezení je již velmi blízko k židlím. Proto kvalita židlí je velmi důležitá hlavně u jídelního stolu.

Jak víte, Země chce stabilitu, rovnováhu, jistotu. Toto vše tedy musí splňovat jídelní židle. Musí být proto vytvořena z velmi pevného a kvalitního materiálu. Musí být velmi stabilní. Tj. nesmí se nijak houpat, mít různě dlouhé nohy apod. Pro pocit jistoty potřebujete vytvořit tzv. „hnízdo“. Proto je důležité, aby jídelní židle energii hnízda evokovala. Toho dosáhnete tím, že židle bude mít vysoká a pevná záda. Výška zad je ideální až k hlavě, abyste si ji mohli o záda židle opřít. Pokud se vám vysoké židle nelíbí, měly by záda židle být alespoň až k lopatkám těla. Kromě vysokých a pevných zad jsou dále důležité područky. Ty vás v židli pěkně „uzavřou“ a vytvoří právě pocit hnízda.

Židle by měla být polstrovaná a měkká, aby se v ní sedělo pohodlně. V takové židli pak nebude na jídlo spěchat a budete si ho hezky vychutnávat. Příliš tvrdá židle vede ke spěchu a tím vám snižuje hodnotu jídla.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: