JÍDELNÍ STŮL

Jídelní stůl patří k nejdůležitějším součástem vašeho domova. Jeho důležitost je často podceňována. Když si ale uvědomíte, jaká je jeho funkce, pak zjistíte, že správný jídelní stůl je opravdu důležitý.

Jídelní stůl má dvě základní funkce nezbytné pro šťastný život. První funkce souvisí s přijímáním potravy. Energie stolu se přenáší do energií stravy a velmi silně může zvýšit její kvalitu. Protože potraviny jsou jedním ze dvou zdrojů energie člověka, je jejich kvalita velmi důležitá nejen pro vaše zdraví, ale také pro délku života.

Druhou základní funkcí jídelního stolu je soudržnost rodiny. Proto je důležité, aby se celá rodina scházela u jídelního stolu minimálně dvakrát za den: ráno při snídani a večer u večeře. Společné stolování je velmi důležité pro soudržnost a sílu rodiny. Čím kvalitnější stůl, tím je tato síla rodiny silnější. Navíc kvalita jídelního stolu má moc přitahovat rodinu a její členy k sobě. Proto se pak rodina u tohoto stolu ráda schází.

Jídelní stůl by měl být hlavně pevný, stabilní a bytelný. Nesmí být z nekvalitního materiálu. Materiál by měl být přírodní. Zde je nejlepším materiálem dřevo.

Tvar stolu by měl být ideálně kulatý či oválný. Může být i obdélníkový, ale v tomto případě dbejte na to, aby měl zaoblené rohy. Neměl by mít také ostré hrany. Na jídelním stolu by měl být ubrus. Jeho barva by měla souviset s energií daného ročního období. Při jídle používejte prostírání, které ale po jídle opět uklidíte. Uprostřed stolu musí vždy něco být. Ideální je mísa plná ovoce nebo jiného jídla. Náhradou mísy s jídlem mohou být svícny. Počet svíček by měl být tři nebo pět. Při jídle by měly být rozsvícené.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: