VÁNOCE JSOU FUČ

Vánoční a slavností energie jsou pryč. Odešly s příchodem nového roku. Nicméně stará tradice hovoří ještě o třech králích. Ti „chodí“ 6.1. a jsou jakýmsi dozvukem vánoční tradice. Proto i vánoční výzdoba může v interiéru zůstat až do svátku Tří králů. Jejich příchod tak uzavře vánoční energie a přichází prostor pro energie nového roku.
Využíváte-li energie prostoru ke svému životu, pak byste měli vánoční výzdobu sundat 6. nebo 7. ledna. Po tomto datu by již vánoční energie neměly v interiéru být. Staly by se tak brzdou vykročení do nového roku a mohli byste kvůli nim propást vlnu nových energií, což by byla škoda.
Jak ale využít energie interiéru po těch vánočních? Stále se nacházíme v období zimy, i když v lednu již přichází tzv. mezidobí země, tj. přechod od zimní energie k jarní energii. Nicméně stále bude silně vládnout energie Vody, tj. chladu. Proto by interiér měl chlad co nejvíce vyrovnávat. Chlad harmonizujeme především teplem elementu Ohně. V interiéru by tak měly převládat teplé barvy v odstínech červené, růžové nebo oranžové. Pomůže také oheň jako takový, tj. využívejte svíčky, vonné lampy nebo tyčinky.
Teplo vytvoříte také aromaterapií. Sem patří hlavně vůně skořice, krbové vůně, vůně zázvoru apod. Nezapomínejte ani na topení. V interiéru byste neměli mít pocit chladu. Neřešte to jen teplými svetry a ponožkami. Nastavte teplotu tak, abyste i bez tlustých svetrů a ponožek měli příjemný pocit. Výjimkou je ložnice, kde by měl být mírný chlad, neboť podporuje kvalitní spánek.
Mezidobí země také přináší energii elementu Země. Zde jsou vhodné barvy zemité: žlutá, hnědá, béžová, kávová apod. Snažte se spíše o jemnější odstíny, abyste se vyvarovali pocitu tíhy, kterou Země tvoří. Snažte se tak spojením Ohně a Země vytvořit příjemný pocit tepla domova.

ČERNÁK INTERIORDESIGNBlog: http://www.cernakinteriordesign.wordpress.com Služby ČERNÁK INTERIORDESIGN si objednejte na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479 http://www.cernakinteriordesign.webs.com

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: