VÁNOČNÍ STŮL

Vánoce jsou za dveřmi a proto byste již neměli déle otálet s jejich přípravami. Užívejte si příprav Vánoc tím, že si na ně dopřejete dostatek času. Přípravy ve shonu a stresu jsou o ničem. Jen vás vyčerpají. Máte-li ale dostatek času, pak si je můžete krásně vychutnat. A mít více času znamená začít co nejdříve J.

Víte, že Vánoce mají dvě základní kvality, kterými vám přispívají do života: radost (veselé Vánoce) a hojnost (bohatý Ježíšek, vánoční hodování). Obě tyto kvality musíte co nejvíce naplnit, protože z nich můžete žít velkou část nového roku.

Jednou z nejdůležitějších věcí Vánoc z hlediska interiéru je vánoční tabule – jídelní stůl. Je to místo, kde se odehrává nejdůležitější chvilka Vánoc. Sejde se kolem něj celá rodina a společně hoduje. Stůj je tak základem rodinné pospolitosti, pohody, radosti a také hojnosti. Vánoční stůl musí odpovídat určité kvalitě, aby toto vše mohl plnit.

Stůl musí být pokud možno z masivu. Musí být bytelný, pevný. Uprostřed stolu musí hořet vánoční svícen či svíce. Všude kolem středu stolu musí být vyskládané jídlo, které je určeno ke slavnostní štědrovečerní večeři. Jde o ŠTĚDROVEČERNÍ večeři, tj. musí být na jídlo opravdu štědrá. Takže jídlo by mělo ze stolu téměř přetékat.

Na stole by měla převládat červená barva. Ideální je červené prostírání nebo alespoň ubrousky. Zdobení stolu by pak mělo pracovat s červenou a zlatou barvou. Opět to jsou symboly hojnosti a toho, že se dobře daří. Talíře musí být kulaté na čtvercovém či obdélníkovém prostírání. Sklenice a servis musí být slavnostní.

Při uspořádání stolu dbejte na určitou formálnost, nic nesmí být jen tak „hala, bala“. Čím více vážnosti a pokory projevíte, o to silnější energii z Vánoc dostanete do vínku na celý příští rok.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: