NE-ZDRAVÉ KLIMATIZACE

Horko dnešních dnů mnoho lidí trápí nejen přes den, ale také v noci. Lidé tak hledají možnosti úniku před horkými slunečními paprsky i teplým vzduchem. Vymoženosti dnešní moderní doby dávají v těchto situacích na výběr mnoho možností. Jednou z nich je klimatizace.

Klimatizace „ovládly“ svět díky velkému rozmachu ve Spojených státech. Staly se dokonce marketingovým nástrojem restaurací, barů, kina apod. Podniky bez nápisu „air conditioned“ (klimatizováno) neměly na trhu šanci. Dnes jsou klimatizace běžnou záležitostí ve všech veřejných a kancelářských budovách. Našly si svoji cestu i do domů a bytů.

Díky klimatizacím se sice velmi rychle můžete ochladit a být v příjemném chladivém prostředí, když venku řádí „třicítky“ (myslím teploty J), ale přinášejí s sebou i mnohé negativní účinky. Takovým zřejmým účinkem je náhlé ochlazení. Vaše tělo není schopno se tak rychle aklimatizovat na změnu teploty. Náhlé teplotní změny jsou pro zdraví velmi škodlivé. Tělo se tak poměrně hodně vyčerpává a často to odnášejí ledviny. Čím více tak přes den přecházíte z klimatizovaných prostor do rozpálené ulice a zpět, tím větší zátěž si „ordinujete“. Vaše imunita tak slábne, hrozí vám různé napadení bakteriemi a viry (v létě hodně rozšířené).

Další nepříjemnou zátěží je to, že klimatizace se téměř nečistí. Pokud máte klimatizace ve svém interiéru (doma nebo v práci), zkuste sundat kryt a podívat se do jejich útrob. Vše, co tam najdete, pak také dýcháte. Myslím, že jen pouhý pohled značně nahlodá váš úmysl klimatizaci pouštět.

Klimatizace také zhoršuje kvalitu vzduchu v prostředí. Nejen, že vzduch z ní není nijak obohacen, ale klimatizace vás navíc nutí zavírat okna a nevětrat. Takže vzduch se pomalu ale jistě vydýchá a ztrácí na svého kvalitativní hodnotě. Když si uvědomíte, že získáváte svoji životní energii (qi) jen ze dvou zdrojů – strava a vzduch – tak jistě pochopíte, jak svoji životní energii takto oslabujete. Tento fakt je i měřitelný. Stačí si nechat změřit poměr kladných a záporných iontů ve vaší místnosti (ty záporné jsou důležité pro zdraví). V klimatizovaném prostředí se podíl záporných iontů snižuje.

Nechci nikoho nutit, aby klimatizaci nepoužíval. Nechám každému z vás na zvážení, jak moc může klimatizace poškodit váš imunitní systém, a jak moc zatěžuje váš organismus a vyčerpává vaší životní energii.

Služby ČERNÁK INTERIOR DESIGN si objednejte na dasa@byu.cz nebo telefonicky na  602 556 479 http://www.cernakinteriordesign.webs.com

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: