UŽITNÁ HODNOTA NEMOVITOSTI

Nemovitosti jsou velmi často spojovány i s formou investování. Hledí se tedy na jejich „peněžní“ hodnotu a ta často bývá také významným faktorem, podle kterého se nemovitosti pořizují. Tuto hodnotu určuje stav nemovitosti, velikost, pozemek, prostředí, kde se nachází (adresa).

Lidé si ale již vůbec neuvědomují, že každá nemovitost musí mít také svoji užitnou hodnotu. Tj. hodnotu, jakou bude působit na své obyvatele či uživatele. Každá nemovitost a prostředí, ve kterém se nachází, působí na kvalitu života lidí, kteří ji užívají. Pokud užitná hodnota je nízká, nebo dokonce záporná, pak působí negativně na člověka, na jeho zdraví a dlouhověkost.

Může se proto stát, že si pořídíte např. byt v Pařížské ulici (velmi drahá adresa) s výhledem na Pražský hrad. Hodnota této nemovitosti je obrovská a je to také vhodná investice dle běžných měřítek. Ale její užitná kvalita může být záporná. Bude nepříznivě působit na vaše zdraví, na váš šťastný život, na vaše děti, vztahy apod. Ačkoliv jste si pořídili velmi „vzácnou“ nemovitost, velmi výrazně zhorší kvalitu vašeho života.

Budete-li si pořizovat nový domov, či sídlo své firmy, věnujte nejprve pozornost užitné hodnotě této nemovitosti. Bude vám potřebnou energii dodávat, nebo vám ji bude brát? Pokud vás bude vyčerpávat, pak si tuto nemovitost rozhodně nepořizujte. Bohužel málokdo je dnes natolik vnímavý, aby již při první návštěvě nemovitosti odhadl, jestli je pro něj a celou jeho rodinu správnou nemovitostí. Rádi vám s tímto pomůžeme.

Služby ČERNÁK INTERIOR DESIGN si objednejte na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: