ŽALUZIE RADĚJI NE

Žaluzie se staly moderním bytovým doplňkem. Jsou jednoduchým „systémem“, kterým se dá snadno zastínit průchod světla z exteriéru do interiéru. Jsou také oblíbené v případě, kdy lidé chtějí zabránit průhledu do bytu či kanceláře.

žaluzie

Jejich velkou výhodou je jednoduchost a nastavitelnost. Problémový je však jejich tvar. Žaluzie je totiž složená z několika kusů „břitů“. Žaluzie jsou tak velmi ostré a tzv. „řežou“ prostor. Tím znehodnocují energii nejen interiéru, ale také energii exteriéru.

závěsy

Proto je daleko vhodnější používat různé typy rolet či závěsů. Závěsy jsou v poslední době poměrně neoblíbené a často jsou odmítány hlavně v moderně pojatých interiérech. Závěsy nicméně dodávají interiéru pocit stability, zabydlenosti a vytvářejí silné teplo domova. Jsou proto velmi vhodné pro tradiční rodiny a pro lidi, kteří potřebují mít velmi silný pocit bezpečí.

roleta

Jakýmsi „kompromisem“ pak jsou rolety. Nabídka různých druhů je opravdu široká. Dá se pořídit roleta, která bude přesně odpovídat designu interiéru, použitým materiálům i barevnosti. Bývají „lehčí“, tj. nepůsobí tak těžce jako závěsy a proto i uzavření prostoru není tak silné. Rolety však velmi dobře tlumí světlo z exteriéru a znemožňují vhled do místností zvenčí.

Reklamy

komentáře 2

  1. A proč ne žaluzie? Máte pocit, že se do moderního interiéru nehodí? Ale dnes je tolik možností http://www.nove-zaluzie.cz/, že si myslím, že při vhodném designu a materiálu ano. Sám mám žaluzie v moderním interiéru a nedám na ně s blackout závěsy dopustit.

    1. Máte pravdu, že dnes je velký výběr všeho. Určitě se dá hovořit o tom, že některé žaluzije jsou lepší, jiné horší. Obecně ale platí, že forma žaluzijí tzv. „řeže“ prostor. Jsou to vlastně jakési žiletky. Vše ostré, hranaté, špičaté na člověka působí více či méně negativně. Je to pro něj větší či menší hrozba. Pokud se někomu žaluzie líbí a hodí se do interiéru, pak je určitě lepší zvolit žaluzie, které jsou spíše „tlusčí“, nemají tak ostré hrany a mají pokud možno zabolené rohy. Toto často splňují žaluzie z dřevitého materiálu či jeho imitace.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: