SPÍ, JAKO KDYŽ HO DO VODY HODÍ

Lidé často mají pocit, že to, jak vypadá jejich ložnice, na ně až tak moc nepůsobí, protože tam přeci „jen spí“. Mají tak pocit, že ve spánku vlastně interiér nevnímají.

Stačí si uvědomit, že v ložnici trávíme více jak 1/3 svého života! Takže ložnice ovlivňuje kvalitu jedné třetiny života! Už jste takto o tom přemýšleli? Jestli ne, tak rychle začněte.

Spánek nám přináší celkovou regeneraci nejen fyzického těla, ale celého organismu včetně naší psychiky. Proto kvalita spánku silně ovlivňuje kvalitu našeho života, zdraví a celkového štěstí v životě.

bedroom

Spánek z hlediska Feng Shui patří k energii elementu voda. I my Češi říkáme: spí, jako když ho do vody hodí. A přesně o to jde. Dopřát si klidný a hluboký spánek. Přesně jako je voda v hlubokém jezeře.

K tomu, abychom si takový spánek mohli dopřát, potřebujeme v ložnici vytvořit energii, která patří k elementu voda: klid, spíše chlad, tmavší odstíny barev, pořádek, žádný chaos, žádný pohyb, nic ostrého, žádná elektronická zařízení. Prostě nic, co by náš spánek mohlo v noci rušit.

Musíte si také uvědomit, že se v průběhu spánku několikrát na malou chvilku probudíte. Ačkoliv si to ráno nepamatujete, byli jste v noci vzhůru. Proto v ložnici nesmíte mít nic, co by vás v tomto krátkém bdělém stavu mohlo rušit, či dokonce děsit. Pak byste s tímto rozrušením usnuli a váš spánek by byl nekvalitní.

Interiéru ložnice věnujte opravdu velkou pozornost. Ve vašem bytě či domě jsou tři základní prostory, které vám přinášejí energii do života: ložnice, vchod a kuchyně s jídelnou.

Takže ode dneška žádné: „vždyť tam jen přespím“! Věnujte ložnici opravdu co největší pozornost. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: